Apartmány Janské Lázně

Aktivity

LÉTO

V letních měsících nabízení Janské Lázně nepřeberné množství aktivit a turistických cest. Nejvyužívanější a nejatraktivnější prostředek k přiblížení se vyšším partiím hor je kabinová lanovka Černohorský Expres na Černou horu s návazností na další turistické trasy nebo s možností sjezdu terénní koloběžkou či na kolech z Černé hory. U dolní stanice lanovky na Černou horu je možnost zapůjčení horských kol a terénních koloběžek. Dále jsou zde nabízeny různé outdoorové aktivity - jízdy na čtyřkolkách s průvodcem, jízda na koních, lukostřelba, tandemparagliding, lanový park, a další.

Pěší výlety:

Z Janských Lázní vede spousta značených cest, ze kterých nemůžete vynechat tzv. Krkonošskou promenádu, která je vyhledávaná pro množství výhledů, s mnohými možnostmi občerstvení a pro snadnou dostupnost lanovkou, snadná i náročná. Jánské Lázně - Sokolská bouda 5 km - Černá b. 5,5 km - Lučiny, Pražská bouda 8,5 km - bouda Mír 9,5 km - Liščí louka 12 km - Chalupa na Rozcestí 15 km - Výrovka 16,5 km - Pec pod Sněžkou 21,5 km a zpět autobusem do Svobody nad Úpou. 

Černohorské rašeliniště

Rozhledna - Panorama na Černé hoře

 

Další tipy na výlet:

Lesní hrádek Aichelburg

Rýchory

Velký a Malý stav - Jezera na polské straně Krkonoš

Státní zámek Kuks

ZOO Safari - Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem

Adrspašsko - Teplické skály 

Pec pod Sněžkou - Ralaxpark 

Golfové hřiště  GOLF CLUB v Mladých Bukách (5 km) ·

Adršpašsko-teplické skály (40 km)

ZOO-Safari Dvůr Králové (35 km)  

Vrchlabí - vyhlídkové lety

Karpacz - dřevěný kostelík Wang, Aguapark

Špindlerův Mlýn · Aquapark

Retropark Sejfy - přírodní koupaliště

 

 

 

Více tipů na výlety  a bližší informace k nim naleznete v informační knize přímo ve Vašem apartmánu.

 

Houbaření

Jste milovníkem houbaření? V  lesích přímo nad domem a v blízkém okolí si tento koníček dokonale vychutnáte.

ZIMA

SkiResort ČERNÁ HORA je lyžařským regionem s platností společné jízdenky pro areály v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou. SkiResort ČERNÁ HORA nabízí návštěvníkům rozmanité lyžařské terény s celkovou délkou sjezdovek 20km (77% vybaveno technickým sněhem), 4 lanovými dráhami a 22 lyžařskými vleky, kde si každý lyžař či snowboardista jistě najde to "své". Areál v Janských Lázních disponuje jedinou 8-mi místnou kabinkovou lanovkou v ČR, sjezdovými tratěmi všech druhů obtížnosti, patřící k nejdelším v Čechách (délka až 3km), sáňkaři mohou využít jedinečné 3,5km dlouhé Černohorské sáňkařské cesty. Areál v Černém Dole se vyznačuje širokými sjezdovkami, moderně vybaveným KIDparkem pro výuku lyžování . Areál ve Svobodě n. Úpou je areálem rodinného typu, který nabízí návštěvníkům zdarma stálou slalomovou trať s časomírou. SkiResort ČERNÁ HORA věnuje velkou pozornost úpravě běžeckých tratí v délce cca 70km.

Skibusy do lyžařských areálů jsou vzdáleny cca 10 minut chůze. Cesta autem na centrální parkoviště pod lanovkou na Černou horu cca 10 minut.